بخش پرسش و پاسخ ؟؟!!

پاسخ: عضویت در سایت چشم رویایی در 2 مرحله انجام میشود . در مرحله اول رایگان بوده و شما مشخصات خود را در سایت ثبت میکنید. مرحله بعدی حق عضویت و اشتراک مصرفی سایت میباشد. که مرحله دوم به صورت اختیار انجام میگیرد و برای بخش های مختلف سایت حتما نیاز میباشد که شما عضویت کامل داشته باشد.

پاسخ: اشتراك سايت به حق عضويت و استفاده از سايت چشم رويايي گفته ميشود. هر چند سايت چشم رويايي خدمات رايگان هم ارائه ميكند اما اين سايت يك سايت ، كاملا اختصاصي و خصوصي ميباشد و بيشتر براي مشتريان و هنر جويان تحت تعيلم گروه كاربرد دارد. اما ساير افراد هم ميتواند با پرداخت حق عضويت هاي تعين شده ار مطالبب و خدمات سايت بهره مند شوند.

پاسخ: بله . ابتدا لازم است كه در سايت عضو شويد و فرم عضويت سايت چشم رويايي را تكميل نماييد تا توسط سيستم مديريتي سايت به عنوان عضو سايت شناخته شويد ، سپس ميتوانيد با خريد اشتراك ماهيانه سايت در صورت تمايل ؛ اما بعد از خريد اكانت سايت ؛ سيستم به طور معمول به صورت خودكار شما را به كاربري جديد انتقال ميدهد.

با عضويت در سايت چشم رويايي ؛

  • از اخرين اخبار ؛ مقالات ، برنامه هاي هاي موجود در سايت اگاهي يابيد.
  • نظرات , نقد و بررسی هاي خود را با دیگران به اشتراک گذارید
  • دسترسي سریع‌تر و ساده‌تر به ساير محتواي سايت داشته باشيد.
  • از آخرين تغييرات نرمافزار هاي ميكس و مونتاژ اگاهي يابيد.
  • براي عضويت در سايت ما ،به صفحه عضويت مراجعه فرماييد.
پاسخ: بله . شما ميتوانيد بسته به اولويت كاربري خود تقاضاي آموزش خاص و مد نظر خود را بفرماييد .

ميتوانيد از قسمت ارسال درخواست ويا از بخش صفحه تماس با ما درخواست آموزش مد نظر خود را بدهيد .

پاسخ: شما ميتوانيد از طريق ايمل هاي كه قبلن اعلام شده و در زير هم ذكر ميشود سوالات تخصصي خود را با سايت چشم رويايي و كارشناسان ما در ميان بگذاريد.

علاوه بر آن ، از طريق ارسال تيكت ميتوانيد درخواست پشتيباني نمايد و منتظر دريافت پاسخ ار طرف كارشناسان ما باشيد.

همچنين ميتوانيد ؛ در صفحات اجتماعي سايت ما در ساير شبكه هاي اجتماعي هم بعضي از سوالات تخصصي خود را بيان كنيد و پاسخ دريافت كنيد.

علاوه بر آن ، از طريق صفحه تماس با ما شما ميتوانيد كليه راه ارتباطي با ما را دريافت نماييد.

پاسخ: براي درخواست خدمات بسته به نوع خدمات درخواستي ميتوانيد درخواست مشاوره و خدمات بدهيد.

براي درخواست و مشاهده نمونه كار هاي ما :بايد با اجازه شخص مديريت صورت گيرد به صورت مجازي ولي به صورت متداول ميتوانيد با مراجعه به دفتر مركزي ما نمونه كار هاي ما را مشاهده فرماييد.

پاسخ: اگر بعد از خريد اكانت اشتراكي و مصرفي شما به هر دليلي به سايت و يا كلا به بخش هاي مد نظر دسترسي پيدا نكرديد. !!؟ بلافاصله با بخش پشتيباني سايت تماس بگيريد و در صورت حل نشدن مشكل شما . ! زمان مصرفي اشتراك شما حساب نخواهد شد و بعد از حل شدن كامل مشكل شما و دسترسي به سايت زمان مصرفي اشتراك محاسبه خواهد شد.
پاسخ: در اين زمان ما ترجيع ميدهيم به صورت انلاين پاسخ گو شما باشيم . لذا به دليل درخواست هاي فروان چندان امكان پاسخ گويي براي دوستان به صورت عموم وجود ندارد .

از طرفي زمان پاسخ گويي انلاين بسيار كم است و لذا به دليل كمبود نيرو كار متخصص فعلا امكان پاسخ گويي تلفني نيست . اما در صورتي كه نياز فوري به مشاوره و يا هر مشكلي در سايت بود ميتوانيد تماس تلفني هم استفاده كنيد.